Pénteken, március 28-án 11 órai kezdettel az Iparosotthon bábszínházi termében tartja következő bemutatóját a Harag György Társulat Brighella bábtagozata.
A nagy dán mesélő, H. C. Andersen meséjét, Szabó Attila átiratában tűzi műsorára a Birghella Bábtagozat március 28-tól kezdődően. A tervek szerint több mint negyven alkalommal játsszák majd a következő hetekben, hiszen A lidércek a városban vannak című produkció az Iciri-Piciri és a Kisiskolás bérlet előadásai között is szerepel.
A bábelőadás rendezője Halasi Dániel, a debreceni Csokonai Nemzeti Színház művészeti vezetője. Mint tőle megtudtuk, az utóbbi időszakban gyermek és ifjúsági, nagyszínpadi előadásokat rendezett, emiatt kifejezetten felüdítő érzés számára saját szakmájában, újra a bábok segítségével közvetíteni gondolatokat a közönségnek.
“Sok olvasás után találtam rá Andersen meséjére, melynek azonnal megfogott a képisége, illetve a mesetündér hiánya, amit kicsit saját alkotói munkámmal is összecseng. A mesében megjelenik a háború, amikkel a gyerekek is szembesülnek valamilyen formában és a felnőttekben is feszültséget kelt, akkor is ha már megszoktuk a tényt, hogy a szomszédban háború dúl. Andersen meséje sötét, durva és feloldása sincs, de Szabó Attilával sikerült egy olyan változatot készítenünk, amely viccesen beszél napjaink problémáiról. Az előadásunk arról is szól, hogy mesére szükség van: gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt, mert az gyógyír minden gondra” - mondja a rendező.
A mese tündére csak akkor látogatja meg az embereket, amikor kedve szottyan – olvashatjuk Andersen történetében. No, de, ha nem jön? Ha nem találjuk sem az asztalfiókban, sem az ágy alatt, se a nevetés, se a sírás határán? No, olyankor el kell indulni megkeresni. Így tesz főhősünk, Regelaki Pömpöllér is. Ám nem a mesetündérrel, hanem a lápi boszorkánnyal találkozik, aki mesél neki a lidércekről. Bizony segítségre van szükség, mert a lidércek már a városban vannak. Ember legyen a talpán (s afölött is), aki összeszedi, és visszahozza őket a lápi világba, mielőtt összezavarják az emberek lelkét. Főhősünk el is indul, s megteszi, amit megkövetel a hősi lét. Aztán csak gondolkodhatunk, hogy akkor most megtalálta a mese tündérét vagy sem? (Segítek: megtalálta.)
Az előadás szereplői: Bandura Tibor, Nagy Tamás, Bandura Emese, Nagy Anikó és Kófity Annamária. A produkció látványát Rófusz Kinga tervezte meg, a bábok kivitelezése Bandura Emese munkája. Zeneszerzőként Takács Dániel, mozgás-koordinátorként Fosztó András működött közre az előadás létrejöttében.
A lidércek a városban vannak című bábelőadás 3 éves kortól ajánlott, nem csak gyermekeknek.
Válogatás az archívumból
A kisvárdai színházi fesztiválon a Gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház bemutatta Alekszandr Szergejevics Puskin: Anyegin című darabját Nagy Botond rendezésében.
A Magyar Színházak 37. Kisvárdai Fesztiválját idén június 20-28 között rendezik meg, programban a tizenkilenc versenyelőadás, három végzős vagy frissdiplomás színinövendék fellépése mellett, a Kisvárdai Várszínház és Művelődési Központ induló Várszínházi Esték sorozatának hat előadását is megtekintheti a közönség.
Szeleczky Zita 110 – kiállítás nyílik a Nemzeti Színházban április 17-én a színház emeleti előcsarnokában, megnyitót mond Lehoczky Zsuzsa, a Nemzet Színésze.
A kolozsvári színművészeti egyetem harmadéves színész hallgatóinak vizsgaelőadását, mutatják be Pálffy Tibor rendezésében Szentrgyörgyön Most már csak az a kérdés… cimmel.
Az Operabeavató, Dinyés Dániel és Göttinger Pál vezényletével 17 éve egyedülálló módon mutatja meg, hogyan működik az opera világa – közvetlen, szórakoztató és interaktív formában.